KOMETO.CZ - cesta k levnějšímu výkladu karet po telefonu pomocí předplaceného kreditu
Mám zájem

Kartářky on-line

Mandala

Mandala (léčivý obrázek)Slovo mandala pochází ze sanskrtu a znamená kruh (kresba v kruhu). Kruh je tvar co nikde nezačíná a nekončí. Dokonalá křivka, dokonalá rovnováha. Sám vesmír je mandalou, skládající se z mnoha dalších - mezi nimi je i Země. Vše živé se skládá z buněk, které jsou mandalami. V různých formách můžeme mandalu najít zřejmě ve všech kulturách po celém světě. Vhodíte-li kámen do vody, vytvoří se soustředné kruhy - mandala. Je všude kolem nás, stačí se ji jen naučit vidět a vnímat její kouzlo a energii.

Mandala je také léčitel. Pomáhá překonat smutek, dokáže uklidnit mysl, dobít chybějící energii. Harmonizuje a působí i dlouho po dokončení. Postupně uzdravuje pouhým pohledem na ni. Jejím vlivem se čistí prostor, mizí škodlivé vibrace, všechno má tendenci vracet se k rovnováze a harmonii. Svými specifickými vibracemi pomáhají s harmonizací čaker, tedy i s léčbou psychických a fyzických obtíží.

Mandala (léčivý obrázek)Mandala je také osvoboditel. Pod jejím vlivem se zbavujeme strachu, stáváme se otevřenějšími novým možnostem a lépe přijímáme změnu.

Jak Vám bude mandala pomáhat? Vyhotovenou mandalu si dejte na dobře viditelné místo (někde, kde se často vyskytujete). Je dobré si v klidu sednout, soustředit se na svůj dech a několik minut se dívat na Vaši mandalu. Někdy se Vám ani nebudou chtít odtrhnout oči a vrátit se zpět.

Mandalu si můžete nakreslit i Vy sami.  V klidu se posaďte, chcete-li, zapalte si svíčku, aromalampu a podobně. Připravte si pastelky, papír. Na papír si nakreslete kruh (můžete použít malý dezertní talířek jako předlohu). Než začnete, zavřete si na chvíli oči a soustřeďte se na svůj dech. Potom, až oči otevřete, se nechte vést inspirací, prostě sáhněte po takové barvě, která Vás napadne. Samozřejmě můžete také použít kružítko, nejprve si nakreslit obrysy a teprve potom použít barevné pastelky. Anebo si prostě na internetu najděte mandalu k vybarvení jako předlohu, vytiskněte ji a malujte.

Mandala (léčivý obrázek)Pokud řešíte něco nepříjemného, je dobré se z toho vymalovat. Jednoduše si sedněte, vezměte pastelky a bezmyšlenkovitě „čmárejte“ na papír. Když jste hotovi, je na Vás, co s kresbou uděláte. Můžete ji zmuchlat, rozstříhat, roztrhat na malinkaté kousíčky, spálit. Účinek zdvojíte, pokud na papír, než začnete malovat, napíšete jednoduše heslem Váš problém. Proces můžete opakovat, jak často cítíte.

Přejeme Vám všem mnoho příjemných zážitků s Vašimi obrázky.