KOMETO.CZ - cesta k levnějšímu výkladu karet po telefonu pomocí předplaceného kreditu
Mám zájem

Kartářky on-line

Magická zrcadla

Magické zrcadlo je prastarý a velmi silný nástroj věštecké magie, které slouží ke zjišťování událostí minulých i budoucích. Magická zrcadla jsou různého tvaru a velikosti, magicky posvěcená, opatřená magickým nábojem a zhotovená za přísných podmínek astrologických korespondencí. Umožňují proniknout do astrálu optickou cestou a při plném vědomí mága. Magické zrcadlo tak slouží jako nástroj projekce, jako divinační prostředek a jako prostředek komunikace s astrálními bytostmi. Obecně pak jako vysílač, přijímač a generátor vlivů okolí.

Magická zrcadla se objevují ve všech starobylých vyspělých kulturách. V Egyptě se používala zrcadla zlatá, v Japonsku nefritová, v Arábii zrcadla černá tzv. mandby. Tvar magického zrcadla je obvykle kruhový nebo elipsovitý. Magické zrcadlo, jehož podstatou je hladká nazírací plocha, může být zhotoveno ze skla, křišťálu, kovu, grafitu a jiného hladkého, lesklého materiálu.

Práce s magickými zrcadly

Je vhodné, aby mág pracoval se zrcadlem rituálně, nejlépe v magickém kruhu za přispění světel a vykuřovadel. Zrcadlo je vhodné uchovávat ve zvláštním obalu (váčku, skříňce). Magické zrcadlo nesmí být vystavováno slunečnímu světlu.

Mág při práci se zrcadlem nahlíží do jeho plochy, která je od něho poněkud vzdálena a po určité době získává vize. Úspěch závisí na mágově schopnosti soustředit se a orientovat se. Někdo může vidět zpočátku jenom barvu nebo nesrozumitelné obrázky. Je dobré v koncentraci vytrvat, dokud se neobjeví jasné vize nebo spojení a konverzace s duchovními bytostmi. Vize bývají velmi konkrétní, dynamické a barevné. Zásadně platí, že pohyb ve směru k mágovi znamená projekci jeho vlastního nevědomí. Někdy se mohou objevit obrazy ještěrek, hadů a draků. Pohyb obrazu ve směru od mága poukazuje na přítomnost mimoosobního astrálního útvaru. Může jím být minulý, přítomný nebo budoucí děj, duchovní bytost. Pokud je pozorován pohyb obrazu od pravé strany ke straně levé, je nutno práci se zrcadlem ihned ukončit.

Práce s magickými zrcadly je velmi nebezpečná a je proto nutné, aby mág pracoval v ochranném kruhu nebo obklopen pentakly.