KOMETO.CZ - cesta k levnějšímu výkladu karet po telefonu pomocí předplaceného kreditu
Mám zájem

Kartářky on-line

Jak podle tebe vypadá čarodějka?

ČarodějkaJak podle tebe vypadá čarodějka? Určitě nějaká stará ošklivá baba, s bradavicí na nose mumlající různá zlá kouzla… Hmm, realita je trošku jiná!

Již v dobách dávno minulých byly tyto ženy léčitelky, porodní báby, bylinkářky, šamanky a kněžny. Oddávaly, uklidňovaly spory a samozřejmě čarovaly. Oblékaly se do volné dlouhé košile z bílého plátna s červeným pentagramem v oblasti žaludku. K výbavě patří i dlouhý plášť s kapucí. Spodní prádlo není žádné, pokud ano, musí být čistě bílé. Většinou tyto čarodějky byly krásné s uhrančivýma očima, což vyvolávalo žárlivost u ostatních žen. To taky bylo hlavní příčinou upalování čarodějek.

Jinak víra v čáry a magii je ta nejstarší na světě! Její kořeny sahají v Evropě až do 5. století, kdy naši předci museli žít v souladu s přírodou, aby vůbec přežili. Tak vznikla spiritistika, která se projevovala různými rituály a symboly. Položila tak základy čarodějnictví. Řídila se pohyby slunce, měsíce a hvězd, střídáním ročních období, smrtí a životem. Centrem víry byly ženy, jejich vědění o porodu a sexualita. Rituály většinou prováděly moudré ženy, které se vyznaly v léčitelství a byly považovány za věštkyně. Od roku 1000 začala církev proti těmto ženám bojovat.

Církev měla strach z jejich síly. Byly pronásledovány a upalovány na hranicích. Procesy a čarodějnicemi v Evropě skončily až v roce 1793. V Africe a Indii je ještě dneska víra v čarodějnice a magii velmi rozšířená.

Nejstarší profese první čarodějnice na světě prý byla Aradia, dcera Diany a boha slunce Lucifera. Kromě dobrých duchů vládli našim předkům i duchové s horší povahou. Řekové měli hroznou kouzelnici Hekaté, vládkyni podsvětí, nebo Kirké, čarodějnici, která z přátel Odyssea vykouzlila prasata…

Rozeznáváme tři druhy čarodějek:

BÍLÁ: To byly ženy, které uměly probudit lásku, odvrátit uřknutí a poradit. Používaly kořínky, bylinky a modlitby.

ČERNÁ: Uměly uřknout a uhranout a předpovídat budoucnost pomocí kouzel, zaříkávání a odporných lektvarů. Prý na sebe uměly brát zvířecí podobu, v noci vycházely ven a vraždily děti i dospělé.

SATANISTICKÁ: Tyhle byly přímo ve spojení s démony, létaly na sabat a tam prováděly různé zvrácené rituály, třeba milování s ďáblem.